Nga Arben Ahmetaj Të nderuar qytetarë,  Në vazhdën e persekutimit politik për më shumë se një vit e gjysëm, të…
Parregullsitë e gjetura me fondet e Bashkimit Europian (BE) për bujqësinë në Shqipëri, të dhëna nga programet IPARD, përbëjnë një…
Një qytetar ndihet i sigurt në vendin ku jeton kur ka besim te policia lokale, ecën vetëm i pashqetësuar natën,…
Para pak ditësh u mësua se qeveria shqiptare do shpenzojë qindra miliona euro për portin e ri në Porto Romano.…
Sekretari i Përgjithshëm i Partisw sw Lirisw, Tedi Blushi: ka denoncuar gjatw ditws sw sotme se Bashkia e Tiranës ka…
Në një moment historik për industrinë e kriptomonedhave, miliarderi Changpeng Zhao dhe Binance, bursa më e madhe e kriptomonedhave në…
Ushtria dhe buxheti i dedikuar për modernizimin e FSK-së kanë qenë në fokusin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në…
Për avokatin Genc Gjokutaj, fakti që SPAK-u ka regjistruar procedim penal ndaj Sali Berishës në të njëjtën ditë që ka…
Deputetët e Kuvendit, të përfaqësuar nga deputetja Ina Zhupa, kanë kërkuar përjashtimin e gjyqtarit, Gent Ibrahimi në çështjen “Butrinti”, e cila…
  "Rama vetë pohoi se para ndryshimit të ligjit, Edi Rama ka firmosur në shkelje flagrante dhe të dënueshme të ligjit…
Dy ditë pasi në Kuvend u miratua në parim në më pak se 5 minuta projektbuxheti për vitin 2024, ka…
Më duket vetja si në gjyqet politike të 1945 ku pronarët ishin armiqtë e pushtetit popullor. Mendoni për një moment,…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...