Një kokërr limon në dhomën e gjumit ju shpëton jetën

Tuesday, 27 November 2018 14:00

Limonët, përveç të qenit agrume të pasura me proteina, minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për të mbajtur trupin në lëvizje të vazhdueshme, janë një nga komponentët që tërheqin energji të mirë dhe largojnë ato të këqija.

Këto fruta përdoren në feng shui dhe budizëm për të shmangur shpirtrat e këqij dhe vendosja e tyre në dhomën tuaj mund të ndryshojë jetën tuaj. Shumë kultura kanë pohuar se pas kryerjes së ritualeve energjike me limon të freskët, jeta e tyre ka ndryshuar rrënjësisht dhe përgjithmonë, duke mos përjetuar më stres, duke ndryshuar emocionet dhe hidhërimin e trupit.

Dëshironi të dini se si të hiqni të gjitha ndikimet negative nga jeta juaj?

Limon me kripë:

Ky ritual mund të përmirësojë energjinë tuaj shpirtërore thjesht duke e vënë atë në dhomën e gjumit.

Për ta përgatitur këtë ritual, duhet të merrni një limon të freskët dhe me një thikë ta prisni atë kryq, por gjysmë jo plotësisht, në secilën pjesë vendosni kripë. Pas këtij hapi, mbylleni dhe vendoseni nën shtrat, në mes të tryezës ose në një cep të hyrjes së shtëpisë tuaj, kështu që do të kuptoni se të gjitha energjitë negative, mendimet e këqija dhe ngarkesat e rënda do të absorbohen nga frutat dhe do të mbizotërojnë vetëm energjitë pozitive, dashuria, prosperiteti dhe bollëku. Bëni këtë për 3 ditë radhazi dhe do ta shihni ndryshimin.

Udhëtoni me limon: Ky është një ritual relativisht i thjeshtë, sepse e gjitha çfarë ju duhet të bëni është të merrni një limon dhe ta vendosni në çantën tuaj para se të dilni nga shtëpia dhe ta mbani atë gjatë gjithë ditën me vete, kur të ktheheni në shtëpi do të vini re se ai është tharë. Kjo për shkak se në rrugë ka shumë presion nga të gjithë njerëzit dhe ne tentojmë të absorbojmë energjitë negative, prandaj, para se ato energji negative të kalojnë në trupin dhe shpirtin tonë, tërhiqen nga agrumet.

Lëng limoni:

Ju mund të përdorni lëng limoni të përzier me ujë, për të pastruar pajisjet, në mënyrë që të shmangni ngarkesat e rënda, mendimet e këqija dhe subjektet rreth jush.

Gjethet e agrumeve:

Besohet se nëse përgatitni një çaj me gjethe limoni dhe e pini para se të shkoni në shtrat çdo natë për 7 ditë, rrisni përgjithmonë fuqinë seksuale. Ka njerëz që e kanë përdorur atë dhe rezultatet e tyre janë shfaqur që nga dita e parë. Limoni është në gjendje shfaqë dashuri, prosperitet, bollëk, dëshirat tuaja më të thella dhe njerëzit që ju duan më shumë, të gjitha sepse fruti vjen nga elementi i ujit, i cili njihet për pastrim.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...