Ndahet nga jeta në moshën 87- vjeçare, babai i rock ‘n’ roll Little Richard

Saturday, 09 May 2020 20:12

Richard Wayne Penniman, apo i njohur ndryshe botërisht me emrin artistik Little Richard i cili ishte një nga pionerët e zhanrit muzikor rock ‘n’ roll ka ndërruar jetë në moshën 87- vjeçare.

Ylli i muzikës që shiti më shumë se 30 milionë këngë të xhiruara fitoi famë në fund të viteve ’58 krahas The Beatles.

 

Penniman ishte biseksual, shkonte me meshkuj por ndërkohë u martua me Ernestine Harvin si dhe adoptoi një fëmijë.

Gjithashtu ylli i rokut njihej për jetën e shthurrur, drogë, alkool dhe orgji.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...