Superkupa/ Sarri: Po argëtohem, objektivi ynë është perfeksioni

Saturday, 21 December 2019 21:22

Juventusi do të përballet nesër me Lacion në finalen e Superkupës së Italisë, e cila do të zhvillohet në Riad të Arabisë Saudite. Përpara ndeshjes me ekipin e vetëm që ka mposhtur kampionët e Italisë në këtë sezon, trajneri Sarri deklaron se Lacio mund të jetë e rrezikshme në një ndeshje të vetme, por pavarësisht kësaj, Juventusi do synojë trofeun.

“Kjo është një ndeshje e vetme, kampionati është tjetër histori. Lacio është një skuadër e fortë fizikisht dhe teknikisht, me një nga mesfushat më të forta në Itali dhe një sulmues që shënon shumë. Në një ndeshje të vetme, ata mund të bëhen më të rrezikshëm.”

“Nuk e di nëse jemi para apo pas, por di që në stërvitjet dhe ndeshjet e fundit po argëtohem. Për mua kjo është thelbësore. Nëse argëtohem do të thotë se skuadra po kërkon të luajë lojën që u kam propozuar. Kemi difekte, por duhet të përmirësohemi akoma.”

“Objektivi duhet të jetë gjithmonë utopik, duke vendosur si objektiv perfeksionin do të jemi gjithmonë të pakënaqur dhe duke qenë të tillë do të kemi më shumë stimuj për t’u përmirësuar.”

“Nuk e di a do të luajmë me tridhëmbëshin apo jo. Dje shumë lojtarë ishin të lodhur nga ndeshja e së mërkurës, të shohim nëse sot gjendja është përmirësuar. Nëse nuk ka përmirësime, do të më duhet të ndryshoj disa lojtarë”.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...