Pogba ‘sparkatë’ kundër racizmit: #NoToRacismWeAllOne

E mërkurë, 25 December 2019 19:35

Një foto e një hashtag që vlen më shumë se një mijë fjalë: #NoToRacismWeAllOne. Paul Pogba nuk bën lojëra fjalësh, vepron si bën në fushë, e futet në sparkatë kundër racizmit e për të marrë gjithë vëmendjen e duhur e bën në ditën e Krishtlindjes. Një pozicionim ai i mesfushorit të Manchester United, që vjen pas polemikave që kanë shpërthyer në Premier League, në ditët e kaluara, për fyerjet që iu adresuan mbrojtësit të Chelsea Antonio Rudiger, gjatë derbit londinez me Tottenham.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...