Zbulohet futbollisti që ka luajtur më shumë përgjatë dekadës

E Enjte, 26 December 2019 11:06

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë lojtarë që përgjatë karrierës së tyre nuk kanë pasur shumë dëmtime dhe duke pasur parasysh egot e tyre, ata gjithmonë duan të jenë në fushë, por lojtari i palodhuri i kësaj dekade është një tjetër dhe luan aktualisht në Serie A.

“Opta” ka publikuar të dhëna që prej vitit 2010  e deri më tani dhe José Callejón është në krye të listës së lojtarëve që kanë luajtur më shumë ndeshje në këtë dekadë.

Spanjolli, i cili në fillim të 2010 ishte pjesë e Espanyol e më pas edhe e Realit e ndërsa tashmë prej 6 sezonesh është pjesë e Napolit, është aktivizuar në plot 351 ndeshje. Vendin e dytë e mban Eden Hazard, ndërsa në podium është ngjitur dhe Messi.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...