Ambasada holandeze njofton gjendjen e tifozëve të Fejnordit

E mërkurë, 25 May 2022 15:59

 

Nëntëmbëdhjetë qytetarë holandezë janë ndaluar nga policia e shtetit të martën, pasi kanë krijuar trazira nëpër kryeqytet.

Shtatë prej tyre janë liruar, ndërsa 12 të tjerë ndodhen në komisariat.

Pesë qytetarë holandezë të lënduar lehtë kanë marrë trajtim mjekësor në spitalin e Traumës dhe Shefqet Ndroqin.

 

Të mërkurën do të zhvillohet ndeshja finale e Ligës së Konferencës në stadiumin Air Albania, ku të shumtë janë tifozët nga skuadra holandeze Fejnord dhe ajo italiane e Romës që kanë mbërritur në Tiranë.

Mbrëmjen e të martës tifozët kanë krijuar incidente, duke lënë disa të lënduar, mes tyre policë

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...