Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Saturday, 22 June 2024 11:04
Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.
 

Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.  

 

Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët europianë të birrës këtë herë janë tifozët shqiptarë.

Gazeta ka intervistuar disa prej drejtuesve të birrarive kryesore në zonën e Dortmundit.

Ata konfirmojnë se kampionë janë tifozët e Shqipërisë.

“Po, kemi pasur anglezë dhe skocezë që kanë konsumuar shumë birrë. Por tek ne, shqiptarët kanë pirë më shumë birrë,” thotë Joerd Kemper i ‘Wenkers’.

Edhe Janina Ludëig nga ‘Zum Alten Markt’ thotë se janë shqiptarët që kanë konsumuar më shumë birra. Ajo shton se anglezët po ashtu vazhdojnë të jenë konsumatorë të mëdhenj.

Kurse Frank Furtkamp nga ‘Gaense Markt’ thotë: “Ne kemi pasur shumë shqiptarë këtu dhe ata kanë konsumuar shumë birrë”.

Ecuria e kombëtares në Europian do të vendosë nëse do të vazhdojë ky trend kampionësh për tifozët shqiptarë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...