Gratë e futbollistëve në Botëror, me truproja me vete

E mërkurë, 02 May 2018 21:42

Gratë e lojtarëve të përfaqësueses angleze do kenë një siguri të shtuar në Rusi. Kjo sepse pritet që në Botëror këtë verë, të ketë përleshje dhune.  Familjarët e futbollistëve të “Tre Luanëve” dhe të stafit do mbrohen gjatë kompeticionit duke u konsideruar pjesë e delegacionit zyrtar të Federatës Angleze (FA), siç raportoi ditën e djeshme “Daily Mail”. “WAG”-sat, pra, do udhëtojnë së bashku me zyrtarët e FA-së, e madje disa prej lojtarëve flitet se do punësojnë roje private që do shoqërojnë kudo familjet.

 Fakti që FA zgjeron delegacionin duke përfshirë edhe familjet e lojtarëve nuk është një rast unik: është hera e parë, megjithatë, që ndodh prej vitit 2006, kur “WAGs”-at u vendosën në Baden-Baden, jo larg “bazës” së Anglisë në Gjermani: duke sjellë, pa harruar, edhe një shpërqendrim te lojtarët anglezë, që mbyllën kompeticionin në fazën çerekfinale (u mposhtën nga Portugalia me penallti).

Modifikuar më E Enjte, 03 May 2018 11:54
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...