sigal banner

Bota Shqiptare

Firmoset marrëveshja për qeverinë e re në Mal të Zi/ 'Njohja e Kosovës nuk preket'

Firmoset marrëveshja për qeverinë e re në Mal të Zi/ 'Njohja e Kosovës nuk preket'

Udhëheqësit e tre grupeve kryesore të opozitës që fituan shumicën në zgjedhjet e 30 gushtit në Mal të Zi, nënshkruan të mërkurën një marrëveshje koalicioni, duke premtuar se qeveria e...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Presidenti i Kosovës: Do financohen projekte të mëdha infrastrukturore

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Presidenti i Kosovës: Do financohen projekte të mëdha infrastrukturore

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi reagon pas nënshkrimit të marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhës midis Kosovës dhe Serbisë. Marrëveshja konsiderohet si e karakterit ekonomik, ndërkohë që siç thekson Thaçi në të...

Ky është dokumenti i marrëveshjes Kosovë – Serbi

Ky është dokumenti i marrëveshjes Kosovë – Serbi

Është publikuar dokumenti i marrëveshjes midis Kosovës dhe Serbisë i nënshkruar nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Bota Shqiptare