Instagrami sjell një risi të re

E Enjte, 21 November 2019 17:34

Të njëjtën foto e postojmë në Facebook, Tëitter, WhatsApp apo Instagram. Madje tek kjo e fundit e postojmë disa herë; në Story dhe Feed sepse siç e thamë, DUHET.

Ju që e bëni shpesh këtë, duhet ta dini “hilen” e Instastory-it. Foton që sapo postuat aty, mund ta bëni post sa hap e mbyll sytë direkt nga Instastory. Gjithçka duhet të bëni është të shkoni tek fotoja dhe të klikoni “more”. Më tej, selektoni opsionin “share as post”. Kaq ishte. Po kaq e thjesht është të postosh një foto nga profili në Story, por besojmë se me këtë opsion jeni bërë familjarë mjaftueshëm.

Siç mund ta dini, ndryshimi i vetëm është afati kohor. Fotot në Story do të qëndrojnë vetëm 24 orë, ndërsa në profil, përjetësisht (derisa ju t’i fshini). Tani që Instagram-i po teston “fshehjen e pëlqimeve”, postimet në Feed do të marrin thuajse të njëjtën vlerë që kanë në Story. Askush s’mund ta shohë kush ju bën “like”,

Deri tani, njerëzit s’e kanë pëlqyer fare një vendim si ky, por të shohim çfarë do të vendosë Instagram-i në vijim.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...