Hetime të gjithanshme për vdekjen misterioze të familjes ruse në Qerret, erdhën si turistëDy prej viktimave, nëna me te bijen

Diel, 17 October 2021 11:48

 

Shtypi në Rusi ka publikuar foto të familjes ruse prej katër anëtarësh që u gjet e vdekur në një hotel në Qerret të Kavajës.

Dy prindërit kishin ardhur me vajzën dhe dhëndrin e tyre si turistë në Shqipëri kur u gjetën të vdekur në saunën e hotelit dhe pas dyshimeve të para u tha se ishin asfiksuar dhe kishin pirë shumë alkool.

 

Në foton e publikuar shihet nëna me të bijën, Nataliia Burenkova, 58 vjeçe dhe Ekaterina Burenkova 31 vjeçe.

Por vdekja ka ngjallur dyshime se shtypi rus shkruan se 58-vjeçarja vuante nga kanceri dhe për këtë arsye nuk është futur në saunë.

 

Të afërmit e tyre kanë deklaruar se asnjëri prej tyre nuk pinte alkool apo drogë ndaj shkaku i vërtetë i vdekjes pritet të përcaktohet pas rezultateve të autopsisë. Po analizohet edhe ushqimi që ata kanë ngrënë, cilësia e ajrit në saunën ku hynë, cilësia e ujit në pishinë etj.

Në hetime do të marrë pjesë edhe Ambasada e Rusisë në vendin tonë.

Anëtari i katërt i familjes ishte dhëndri që po ashtu u gjet i vdekur dhe pritej që martesa të bëhej pas pushimeve.

Viktimat janë: Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, Nikita Belousov, 37 vjeç, dhe Ekaterina Burenkova 31 vjeçe.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...