Tragjedia në autostradën bullgare çon Kryeministrin Janev në vendngjarje, ndër viktimat, 12 fëmijë!

Tuesday, 23 November 2021 08:35

 

Një gabim i shoferit ose një mosfunksionim teknik i papritur i autobusit janë arsyet e mundshme për aksidentin, ku humbën jetën të paktën 46 persona dhe u plagosën shtatë, tha drejtori i Shërbimit Hetimor Kombëtar Bullgar, Borislav Sarafov.

Ai bëri të ditur se në autobusin e djegur ndodheshin 52 pasagjerë, 12 prej të cilëve janë fëmijë.

Nga të dhënat e para mësohet se nuk ka shtetas bullgarë.

 

Ministri i Brendshëm bullgar Bojko Rashkov, i cili ishte në vendin e ngjarjes me kryeministrin Stefan Janev, tha se shkaku do të sqarohet në detaje gjatë hetimit.

 

'Ngjarja është e rëndë dhe jo të gjithë mund ta durojnë atë. Unë kurrë nuk kam parë diçka të tillë. Është e vështirë të përcaktohet se sa njerëz ka dhe kush janë ata', tha Rashkov.

'Gardhi mbrojtës në autostradë është shkatërruar nga autobusi dhe ka shumë mundësi që zjarri të ketë ndodhur në kontakt të autobusit me gardhin mbrojtës', tha Rashkov

Modifikuar më Tuesday, 23 November 2021 08:43
Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...