Tragjedia në Vlorë, dëshmitarja: Dëgjova zhurmë dhe dola ta ndihmoja, por ...

Premte, 26 November 2021 15:12

 

Një tjetër banore e lagjes Pavarësia 2 në Vlorë ka dhënë detaje për ngjarjen e rëndë sot në Vlorë.

Gruaja që jetonte në katin e parë të pallatit ku ndodhi ngjarja tragjike, tregon se kishte dëgjuar zhurmë dhe kishte dalë për ti dhënë ndihmë.

Ajo shprehet se nuk e njihte vajzën dhe nuk e kishte parë duke u ngjitur.

 

‘Hapa derën se dëgjova zhurmë. Fëmijën nuk e pashë se kush e mori. I mata pulsin vajzës, nuk kishte shenja, i hodha ujë, nuk më dha asnjë shenjë. E mbulova me batanije pastaj’, tregon banorja për SYRI TV.

 

E pyetur nga gazetarët nëse vajza ishte e pallatit apo e lagjes, ajo shprehet se nuk e njihte fare.

‘Nuk e njihnim fare, nuk e dija që ishte vajza e doktorit.

Vetëm zhurmën dëgjova dhe dola. Pashë vetëm atleten e fëmijës’, tregon gruaja për gazetarët

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...