Talo Çela dhe Nuredin Dumani lajnë hesapet me kallash, policia bën sehir

E mërkurë, 30 Mars 2022 10:35

 

Kanë lënë pas shumë miq dhe shokë të vrarë përmes një historie grabitjesh që e trondit vendin rregullisht, por dy banditët Talo Çela dhe Nuredin Dumani kanë gjetur sërish terren të lirë për të provuar ta vrasin njëri-tjetrin.

Sërish në të njëjtën zonë, aty ku kanë ndodhur atentate dhe vrasje të tjera, të njëjtët personazhe kanë rikthyer sherrin e vjetër nën hundën e policisë.

Ende nuk është e qartë se çfarë ndodhi mbrëmjen e të martës në Elbasan, por kur policia raportoi për të shtëna me armë në fshatin Papër të Elbasanit, një makinë të goditur nga breshëritë e plumbave dhe brenda saj, një shishe benzinë, menjëherë u kuptua se ngjarja ndodhi në zonën e influencës së Talo Çelës.

 

 

I shumëkërkuar nga policia prej disa vitesh, por ende i lirë pranë shtëpisë së tij, Talo Çelës i faturojnë disa vrasje. Diku thonë se ka vrarë 4 persona, diku 5, ndërsa e sigurtë është se pas grabitjes në Rinas, ai u shndërrua një ndër personat më të rrezikshëm në Shqipëri.

 

Njësoj edhe për ish-mikun e tij, Nuredin Dumanin. Edhe ai me 6 apo 7 vrasje në dosjen kriminale, një kriminel po aq i rrezikshëm, me mision për të vrarë Talo Çelën.

Disa vite më parë, në të njëjtën zonë kishte vrarë vëllain e tij, Bujar Çelën.

Në listën e të vrarëve janë vëlleëzit, Besmir dhe Viktor Haxhia, Dorian Shkoza, Anxhelo Avdia, Klevis Kapllani

Por megjithëse janë në top-listën e personave të kërkuar, në vend të fshihen nga frika e policisë, kanë arritur ta gjejnë njëri-tjetrin.

Mendoni pak! E gjithë policia supozohet se i kërkon prej vitesh në çdo skutë. Por ndërkohë ata vazhdojnë vrasjet dhe grabitjet, konfliktohen me njëri-tjetrin, organizojnë vrasje të tjera sërish duke qenë në kërkim, arrijnë ta gjejnë njëri-tjetrin dhe të provojnë të vriten sërish.

Kulmi është që disa vite më parë, Talo Çela dha edhe një intervistë, ku tregonte se nuk kishte gisht në vrasjen e dy vëllezërve Haxhia, të cilët e kishin strehuar për t’iu fshehur.

Më inekzistente se kaq policia nuk mund të ishte. Më terren të lirë lirë se kaq, banditët nuk mund të kishin. Lajmi i mirë është se të paktën, njëri prej tyre, Nuredin Dumani më në fund u arrestua. Në kurriz ka një plumb nga përplasja me armë me Talo Çelën. Ky i fundit mbetet në arrati. Ashtu siç ka qenë prej vitesh.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...