“Menaxhojnë drogën në Liguria”/ Shefi i DIA-s: Mafia shqiptare punon për Ndragheta-n

Hënë, 16 May 2022 15:36

 

Mafia shqiptare është punësuar për menaxhimin e drogës nga ‘Ndragheta’ në rajonin e Ligurias. Kjo ka qenë deklarata e fortë e shefit të antimafias italiane, Maurizio Vallone me rastin e 30-vjetorit të departamentit të hetimit antimafia.

 

“Për 30 vjet në Ligura ka patur nga të gjitha ‘llojet’ e mafias. Hetimet dhe vëzhgimi i vazhdueshëm kanë bërë që të kapen sasi të mëdha droge. Konfiskimet e fundit që ka bërë policia në portin e Genova-s na tregojnë se krimi është prezent, por duhet vërejtur se edhe kapacitet hetimore janë shtuar. Lufta do të vijojë edhe më tej me sekuestimet”, citohet të ketë thënë Vallone për mediet italiane. ©Lapsi.al

 

 

 

 

 

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...