Detajet e rënda nga masakra në Fushë Krujë: U përdor teknikë ushtarake

Tuesday, 19 July 2022 08:35

 

Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja e trefishtë në Fushë Krujë, që tronditi ditën e djeshme mbarë vendin, ku u ekzekutuan me mbi 60 plumba shtetasit Brilant Martinaj, Diklen Vataj dhe Besmir Hoxhaj.

BW raporton se deri në orën 4:00 të mëngjesit, RENEA e FNSH kanë kryer kontrolle në banesa të ndryshme në Fushë Krujë, pasi kishte dyshime se kishte persona që kishin lidhje me ngjarjen. Janë shoqëruar mbi 10 persona, të cilët dyshohet se kanë dijeni për lëvizjet e autorëve.

Ndërkohë, dyshohet se shkak i ngjarjes mund të ketë qenë larja e hesapeve ose hakmarrja. Pista kryesore ku është fokusuar grupi hetimor është larja e hesapeve dhe hakmarrja.
Autorët kanë vendosur lëndë djegëse në makinën ku ndodheshin tre viktimat. Dyshohet se kjo është teknikë ushtarake, që përdoret në ushtri. Kjo ngre dyshime që autorët e masakrës kanë qenë të mirëpërgatitur dhe me pagesë

Modifikuar më Tuesday, 19 July 2022 08:36
Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...