Kur edhe fëmijët arratisen nga Shqipëria e Edi Ramës

Saturday, 29 July 2023 19:18
Kjo foto u bë virale në mediat e Britanisë së Madhe.

Ajo tregon një furgon të mbushur plot me emigrantë klandestinë, shumë prej tyre fëmijë.

Madje njëri është vetëm 1 vjeç.
 
 
 
14 emigrantët nga Shqipëria dhe Iraku, po futeshin në Britaninë e Madhe, kur u pikasën nga forcat e rendit.
 
 
Shoferi i furgonit, britaniku Trevor Saker, u dënua nga një gjykatë me 4 vite burg.


Emigrantët ishin marrë në Francë dhe po silleshin në Angli.

Modifikuar më Saturday, 29 July 2023 19:22
Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...