×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Video/ Ulërimat e familjarëve pranë makinës, dalin pamjet e reja të shpërthimit në Fier

Diel, 22 Prill 2018 09:20

Të tjera detaje janë zbuluar nga policia lidhur me shpërthimin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Fier, shtetasi Ervin Memo 38 vjeç.

Shpërthimi ndodhi sapo 38-vjeçari po hynte në makinën e tij, çka do të thotë se ka qenë i telekomanduar.  

Nga hetimet e deritanishme të policisë dyshimet janë se atentati me eksploziv ndaj Memos mund të ketë lidhje me konfliktet e pronësisë të familjes së tij.

Mësohet se grupi hetimor po heton në dy pista: hakmarrja dhe konflikti për pronat.

Makina ishte parkuar afër banesës, në momentin që Demo është ulur në sedilje ka shpërthyer eksplozivi. Lënda shpërthyese ishte vendosur në krahun e pasagjerit.

Ndërkohë, nga këqyrja e kamerave të sigurisë të bizneseve përreth nuk është pikasur asnjë person i dyshimtë që mund të ketë lidhje me vendosjen e eksplozivit.

Nga të dhënat mësohet se gjandja shëndetësore e të plagosurit është jashtë rrezikut për jetën.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...