×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Video/ Me shpejtësi skëterrë në autostradën Tiranë-Durrës, 15 shoferëve u hiqen patentat

Diel, 22 Prill 2018 09:27

Policia Rrugore në kuadër të masave për mbarëvajtjen e sigurisë në rrugë ka ushtruar gjatë natës kontrolle në autostradën Tiranë-Durrës.

 

Përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare në ‘Facebook’, Policia e Shtetit, njofton se, brenda 4 orëve janë hequr 15 leje drejtimi për drejtuesit e mjeteve që ecnin me shpejtësi skëterrë.

 

“Ne autostraden Tirane-Durres.

 

Me Radar me Policine Rrugore te Tiranes, per te parandaluar aksidentet rrugore.
Kontrolle te panderprera ne cdo dite te javes /dhjetra Leje Drejtimi pezullohen/sensibilizim perdite e perseri ka shume drejtues mjetesh qe abuzojne me shpejtesine e alkoolin ne timon.

 

Per rreth 4 ore / 15 Leje Drejtimi per shpejtesi nga 141 km/h deri ne 189 km/h.
Qellimi jone nuk eshte pezullimi i Lejes se Drejtimit, as sasia e masave administrative, por vetem e vetem parandalimi i aksidenteve rrugore.

 

Per rritjen e parametrave te sigurise ne rruge eshte mobilizuar 24/24 h Policia Rrugore e Tiranes.

Reklamimi i shkeljeve te ndryshme te Kodit Rrugor ka nje qellim te vetem: Sensibilizimin e drejtueseve te mjeteve dhe te kembesoreve per zbatim te rregullave te qarkullimit rrugor, me qellim qe te shpetojme jete. Siguria e jetes ne rruge/primare per Policine Rrugore te Tiranes.”,- thuhet në njoftimin e policisë.

Video

Login to post comments

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...