Betoni po “mbyt” pushimet e qytetarëve në Durrës

Diel, 22 Prill 2018 18:22

Pushuesit në plazhin e Durrësit janë shtuar dhe temperaturat e larta u kanë afruar mundësi për të hyrë në det. Por mbërritja deri në bregdet ka qenë e vështirë për shkak të trafikut.

Më pak beton. Këtë duan pushuesit në plazhin e Durrësit. Të shumtë në numër ata kanë mbërritur këtë fundjavë në bregdet për të kaluar një ditë ndryshe.

Temperaturat e larta i kanë nxitur të futen në ujë për t’u larë. Dikush tjetër ka preferuar vetëm shëtitje.

Por mbërritja deri këtu ka qenë e mundimshme për pushuesit.

Thuajse të gjithë rrugët janë përballur me një trafik të rënduar.

Në të njëjtën situatë mbeten edhe segmente të tjera rrugore. Autostrada Tiranë-Durrës, Maminas- Gjiri i LaLëzit si dhe rruga dytë orë në drejtim të Kavajës është përballur me lëvizjen më të madhe të automjeteve.

Video

Login to post comments

Lajmet e fundit

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...