Një 30-vjeçar është plagosur me armë zjarri në Pukë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të premteje në fshatin Kaftall.…
Një makinë dhe një kamion janë përfshirë në një aksident ditën e sotme në Derven të Fushë-Krujës. Prej këtij aksidenti…
Grupi hetimor që po punon për zbardhjen e vrasjes së ish-policit Arben Bilali, ka në dorë prova të rëndësishme që…
Një ngjarje e rëndë është raportuar një ditë më parë nga mediet kosovare, ku një nxënëse nën moshën 16-vjeçare nga…
Një ngjarje e rëndë ndodhi këtë të mërkurë në Vlorë, ku burri vrau gruan dhe më pas veten. Lapsi.al siguron…
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë për 32 personat e arrestuar tre ditë më parë gjatë…
Media zbardh një pjesë të përgjimeve në dosjen e Prokurorisë mbi arrestimin e 32 personave në kuadër të operacionit “Rruga…
Janë publikuar pamjet e ekzekutimit të ish-policit Arben Bilali. 50-vjeçari është ekzekutuar sapo ka zbritur nga makina e tij. Në…
Një operacion i gjerë policore mësohet se është duke u zhvilluar. Burime bëjnë me dije se disa urdhër-arreste janë lëshuar…
Prokuroria ka dyshime të forta se 3 vëllezërit Bilali, më i fundit i tyre i vrarë pak ditë më parë,…
Një aksident me pasojë vdekjen e një 75-vjeçari ka ndodhur në qytetin e Hasit. Ngjarja ka ndodhur pranë spitalit të…
Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona të shpallur në kërkim për vjedhje. Mësohet se personat e arrestuar…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...