Deputetë shqiptarë në Pallatin Mbretëror

Diel, 10 Prill 2022 18:25
Në këtë foto të vitit 1937 është një përfaqësi deputetësh. Me përjashtim të dy prej tyre afër derës së godinës, të tjerët janë identifikuar si më poshtë:
-Rreshti i parë: Sali Vuçiterni, Fiqri Rusi (kujdestar i Parlamentit)), Fejzi Alizoti, Pandeli Evangjeli (kryetari i Parlamentit), Shefqet Vërlaci, Hiqmet Delvina (nënkryetar i Parlamentit), Ejell Serreqi (sekretar i Parlamentit), Abdurrahman Dibra, Vasil Avrami.
-Rreshti i dytë: Thoma Orolloga, Ahmet Resuli, Ismet Kryeziu, Mihal Kaso, Rexhep Jella.
-Rreshti i tretë: Sabri Kaltanji, Simon Simonidhi, Said Toptani
Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...