Nga Joe Schaeffer, LIBERTY NATION Të analizosh rrjetën e madhe të merimangës, ku organizohet operacioni i parave të errëta të…
Miliarderi majtist, George Soros, mungoi këtë herë në samitin e Davos-it në Zvicër. Mungesa e tij ngriti shumë reagime te…
  Parlamenti Evropian ka nisur procedurën zyrtare për heqjen e imunitetit të dy eurodeputetëve të tjerë të dyshuar për shkelje…
Vijon të thellohet skandali i dokumenteve sekrete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku është i përfshirë drejtpërdrejt dhe presidenti…
  Nga Alexander Hall, FOX NEWS Joe Rogan dhe një ish-oficer i CIA-s folën ashpër kundër mega-donatorit George Soros në…
    Avokati i Joe Bidenit tha të enjten se dokumente të tjera të klasifikuara janë gjetur në shtëpinë e…
    Thellohet më tej skandali i dokumenteve të klasifikuara të gjetura në ambientet private të presidentit amerikan, Joe Biden.…
Republikanët, të cilët kontrollojnë Dhomën e Përfaqësuesve në Kongresin amerikan, hapën të mërkurën hetimet e premtuara prej kohësh ndaj Presidentit…
  Gazetari i njohur amerikan, Bill O’Reilly, ka denoncuar faktin se i biri i George Soros, Aleksandri, po merr përsipër…
Ndërsa luftimet e ashpra vazhduan në qytetin e vogël të minierave të kripës Soledar mbrëmë, presidenti Volodymyr Zelenskyy vlerësoi luftëtarët…
Ambasadori rus Aleksandar Boçan Kharçenko ka deklaruar se vendi i tij pretendon që Beogradi të jetë pjesë e konferencave ndërkombëtare…
Papa Benedikti XVI u përcoll për në banesën e fundit me një ceremoni solemne. Por i munguari i madh i kësaj…

Lajmet e fundit

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Politikë

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Nuk është mbyllur akoma muaji i parë i vitit dhe Edi Rama ka regjistruar kaq shumë skandale brenda pak ditësh, që do kishin rrëzuar dhjetë herë një qeveri kudo. Por ndërsa...

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Politikë

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Zyrtari i lartë i FBI-së Charles McGonigal është deklaruar i pafajshëm në seancën e parë në gjykatë. Kështu deklaroi gazetarja e Zërit të Amerikës Keida Kostreci në një lidhje me...