Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

E Enjte, 20 Janar 2022 19:41

 

Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës, e cila feston Vitin Kinez të Tigrit, përdoruesit e mediave sociale nuk e kanë pritur mirë këtë gjë.Koleksioni i stilistit italian quhet ‘GucciTiger’, i cili u zbulua në fillim të këtij muaji dhe përmban “një përzgjedhje të gjerë të veshjeve të gatshme dhe aksesorëve, që paraqesin interpretime të ndryshme të kafshës”. Marka përmendi se është një “shtyllë” e koleksioneve të Alessandro Michele dhe një reflektim i magjepsjes së tij me natyrën.

Në fotografitë e fushatës, ne mund të shohim modele të veshura me koleksionin e bërë si për burra ashtu edhe për gra, dhe duke pozuar me tigra,duke u shtrirë në një divan, duke pirë çaj, etj. Marka ka nëntitulluar njërën nga fotot, duke thënë se natyra, jeta e egër dhe banorët e saj janë veçanërisht të rëndësishme për Gucci-n, e cila në shkurt 2020, iu bashkua “The Lion’s Share Fund”, një nismë unike që mbledh fondet shumë të nevojshme për të mbrojtur speciet e rrezikuara dhe habitatet e tyre natyrore.Ai përmendi gjithashtu se një “organizatë e palës së tretë për mirëqenien e kafshëve, “American Humane”, monitoroi grupin në të cilin ishin të pranishme kafshët dhe verifikoi se asnjë kafshë nuk ishte dëmtuar.Në seksionin e komenteve, megjithatë, njerëzit theksuan se përdorimi i tigrave të vërtetë ishte një “thirrje e gabuar”, sepse këto specie të rrezikuara absolutisht nuk mund të përdoren si aksesorë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...