‘Nga Bilali te Çarli’/ Meta: Rama ka vetëm raporte korruptive me SHBA

Tuesday, 24 Janar 2023 13:33

 

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, komentoi sot, arrestimin e një zyrtari të lartë të FBI, i njohur për lidhje të ngushta me Edi Ramën.

“Dihet që raporti më i pasinqertë në botë është ai mes Ramës dhe SHBA.


Nga Bilali te Çarli, skandal pas skandali, që tregon qartë se ky nuk ka qenë raport vlerash, i Ramës me SHBA, por një raport korrupsioni dhe instrumentalizimi i këtyre marrëdhënieve dhe helmimit të këtyre marrëdhënieve dhe korruptimit dhe përdorimit të tyre për qëllimet e luftës së brendshme në Shqipëri.

Nuk jam i habitur dhe jam i bindur që skandale të tjera do dalin. Kam folur prej kohësh për mafie ndërkombëtare.

U kam thënë për Kim Filbin, se ka Perëndimi këto Kim Filbat e vet.

Kjo është e qartë sepse sistemi i Edi Ramës është një sistem që kullon korrupsion dhe vetëm korrupsion, nga themelet deri te koka.

Na ktheu në vendin e dytë në botë për ryshfet,” tha Meta.

Modifikuar më Tuesday, 24 Janar 2023 17:09
Login to post comments

Lajmet e fundit

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Politikë

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Nuk është mbyllur akoma muaji i parë i vitit dhe Edi Rama ka regjistruar kaq shumë skandale brenda pak ditësh, që do kishin rrëzuar dhjetë herë një qeveri kudo. Por ndërsa...

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Politikë

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Zyrtari i lartë i FBI-së Charles McGonigal është deklaruar i pafajshëm në seancën e parë në gjykatë. Kështu deklaroi gazetarja e Zërit të Amerikës Keida Kostreci në një lidhje me...