Balliu: Edi Rama është reklamuesi i projekteve serbe, duhet shpallur ‘non grata’ në Kosovë

Premte, 06 October 2023 19:50
Klevis Balliu shef organizativ në Partinë Demokratike i ftuar në Edicionin e Pasdites në Syri Tv, komentoi deklaratën e  fundit të Ramës për Kosovën, e cila ka ngjallur jo pak reagim publik.
 

Balliu u shpreh se Rama është zëri i Serbisë dhe bën pijar për projektet serbe në gjuhën shqipe.

 
 
 
 
 

Roli i Edi Ramës është ky, projektet serbe të dalin në arenën ndërkombëtare në gjuhë shqiptare, sepse nëse ato janë në gjuhën shqiptare, atëherë Vuçiç është i justifikuar dhe ai nuk thotë idenë time por thotë ''idenë e shqiptarëve po respektojmë dhe unë jam i moderuari''.

Ky është roli që ka Edi Rama. A ju kutjohet çfarë tha Vuçiç? Unë jam lider lokal, lider global është Rama. Sepse në arenën ndërkombëtare, projektet serbe i propagandonte Rama.
 
Ai është piari i projekteve ruso-serbe në rajon. Piari është Edi Rama dhe është një turp që ky njeri është kryeministr i Shqipërisë dhe lejohet sot të flasë.
 

Dhe zyrtarët e Kosovës si kryeministri Kurti dhe si presidentja Osmani duhet të marrin masa, sepse shumë nga problematikat e Kosovës vijnë nga një arsye,sepse projektet serbe janë propaganduar në gjuhën shqiptare, me gojën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, ata duhet ta shpallin non grata Ramën në Kosovë.

Ky duhet të jetë një vendim që duhet të ishte marrë deri tani.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...