Avokati i caktuar nga gjykatësja Irena Gjoka, sulmon Sali Berishën: Bisha është i plakur!

E mërkurë, 25 October 2023 19:32

Avokati Artan Simoni i caktuar kryesisht nga gjykatësja Irena Gjoka, për çështjen e kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha, ‘fare rastësisht’ duket se është një ithtar iu qeverisë, e kjo duket edhe nga postimet e tij në rrjetet sociale.

Në një postim të para dy ditësh, Simoni ka sulmuar kreun e opozitës, Sali Berisha duke e cilësuar si ‘bisha është plakur’.

 

‘Bisha është plakur, bisha është lodhur, bisha s'mundet më. Shumë prej atyre që dikur bisha mbante mbi kurriz, pas kurrizit kanë filluar t'a çukasin.

Ku gaboi bisha?!’, shkruan avokati i caktuar ‘rastësisht’ nga gjykata.
 
E sot Gjykata e Posaçme pasi refuzoi tu japë avokatëve të caktuar nga Sali Berisha, materialet e nevojshme që ata kërkuan, dhe pas largimit të tyre, vendosi që të emëroj një avokat ‘rastësisht’ nga lista e depozituar në gjykatë.
Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...