Skandali i Lindita Nikollës: 73 deputetë prezent në votim, projektbuxheti miratohet me 83 vota

Hënë, 20 November 2023 11:32

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, zbuloi hapur skandalin me mënyrën se si miratohet ligji më i rëndësishëm i vitit.

Lindita Nikolla tha në seancë se projektbuxheti i vitit 2024 është miratuar me 83 vota pro. 

 

Por pak më herët, Nikolla tha se janë vetëm 73 deputetë prezent në votim.

Pas publikimit të këtij skandali, Kuvendi nisi një njoftim duke thënë se projektbuxheti është miratuar në parim nga 73 deputetë.

Ndërkohë, sërish Kuvendi nuk dha asnjë provë për këtë gjë.

 

Kujtojmë se sot nuk u votua me elektronikë, por me kartona.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...