Shehu: Nje “minute heshtje” e respekti per Henry Kissinger!

E Enjte, 30 November 2023 10:54

Nga Tritan Shehu:


Nje “minute heshtje” e respekti per Henry Kissinger!
Diplomati i madh, Cmimi Nobel per Paqen u largua nga kjo Jete!
Mjeshter i diplomacise e dialogut!
Por dhe i vendosur e qendrues perpara te “keqes”, i qarte ne mendimet e pozicionimet e tij!
Bota do ta kujtoje!
Potenciali, eksperienca e trashegimia e tij intelektuale e profesionale do te vazhdoje te jete nje “ushqim” jo vetem per diplomacite demokratike.
Ashtu si ne fakt ka qene ne te gjitha keto vite….
Do te kujtohet per ate qe realizoi e per ate qe vazhdon te kontribuoje!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...