Berisha thirrje kompanisë Bechtel: Hiq dorë që të mos mbetet monument botëror i korrupsionit

Diel, 18 February 2024 10:41

Gjatë fjalës në tubimin qytetarë në rrugën e Shpresës, kryetari i PD-së, Sali Berisha i ka bërë thirrje kompanisë amerikane Bechtel që të tërhiqet nga HEC Skavica, që të mos mbetet si monument botëror i korrupsionit.

Pjesë nga fjala e kreut të PD-së, Sali Berisha: 

 

Miqtë e mi, ne denoncuam Skavicën, një nga aferat më të mëdha korruptive.

Dhe unë i them prapë kompanisë Bechtel, çdo tender i fituar pa garë është tender korruptiv, ndaj hiq dorë. 

Ti je gjigant në botë, me Sali Berishën ke punuar, ke ndërtuar një kryevepër, por me një garë të pastër ndërkombëtare me 7 kompani të mëdha të Europës.

Hiq dorë nga Skavica, të mos mbetet monument botëror i korrupsionit.

E morët vesh, Butrintin? E morët vesh se si kryekorruptori Edi Rama fsheh raportin e UNESCO-s që denoncon aferën e shkatërrimit të Parkut të Butrintit

Miq, u ndala pak gjatë, por nuk mund të mos ndalesha sepse armik më të madh liria, dinjiteti, mirëqenia, e ardhmja, shpresa e qytetarëve nuk ka sesa korrupsionin e kësaj qeverie.

Ndaj dhe të marrim fatin në dorë, 20 shkurti është dita e kauzave tona.

Është dita e dinjitetit tonë, e guximit tonë. Nga mbarë Europa, nga mbarë bota, shqiptarët po vërshojnë në Tiranë.

Rroftë Shqipëria.

Fitore, fitore, fitore!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...