Berisha: Për herë të parë, trojet shqiptare në Shqipëri kanë më pak banorë se në Kosovë! Pashiqi i Tiranës po falsifikon censusin

Premte, 21 June 2024 21:33
 
 

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka denoncuar shpopullimin e vendit, duke theksuar se për herë të parë, trojet shqiptare në Shqipëri kanë më pak banorë se në Kosovë.

Në fjalën e tij gjatë protestën në ‘Rrugën e Shpresës’, Berisha akuzoi Ramën si ‘Pashiqi i Tiranës që po falsifikon të dhënat e censusit’. 

 

Berisha: Për herë të parë miqtë e mi, në shekuj e pse jo në mijëvjeçcarë, trojet shqiptare në Shqipëri kanë më pak banorë se në Kosovë.

Dhe armiku i egër, Çubrilloviçi shqipfolës, Pashiqi i Tiranës, ka vendosur të zgjidhë me falsifikimin e të dhënave të censusit, me numra kallp, të mbulojë këtë të vërtetë të tmerrshme për çdo shqiptar.

Të tmerrshme për çdo qytetar dhe qytetare të këtij vendi dhe çdo njeri që ka në deje gjak shqiptari kudo që ndodhet.

Ky zvogëlim, ky pakësim katastrofik i kombit në 8 vite është vepër e zezë madhore e një njeriu, e një antishqiptari, më i keq se çdo sundimtar që ka pasur Shqipëria në kohëra.

Kjo monstër e ekzistencës tonë kombëtare, vetëm për këtë gjenocid të kryer ndaj kombit, meriton të gjitha llojet e ndëshkimeve mbi tokë.

Për këtë gjenocid ndaj shqiptarëve, çdo shqiptar që e ndjen veten të tillë në Shqipëri, çdo shqiptar që e ndjen veten të tillë në diasporë dhe kudo të ndodhet, duhet të vendosë t’i japë këtij armiku ndëshkimin më të merituar për këtë, për këtë mynxyrë që i bëri kombit shqiptar.

Ja pra pse lufta juaj lartësohet mbi të gjitha përpjekjet e tjera të njeriut.

Lufta juaj është pra luftë për ekzistencën ose jo të kombit shqiptar.

Koha ka ardhur që çdo shqiptar të pyesë veten: a mund të qëndroj unë soditës kur kombi po shkrihet çdo javë, çdo muaj si kripa në ujë?

A mund të qëndroj unë indiferent kur Shqipëria në të katër anët e saj po pakësohet, po shkretëtohet si kurrë më parë nga njerëzit e saj?

Jo, kurrë, asnjë shqiptar që e njeh veten për ët tillë nuk mund të qëndrojë soditës, nuk mund të qëndrojë indiferent ndaj kësaj mynxyre kombëtare.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...