Nga Agron Gjekmarkaj:   Sot e gjithë Bota u zgjua në ankth. Ish Presidenti amerikan Donald Tramp dhe…
    Nga Klodian Tomorri Ajo qe ka ndodhur keto dy javet e fundit me aksionin e paralajmeruar gjysme-zyrtarisht, pastaj…
Nga Tritan Shehu: Franca, Gezuar Diten Kombetare!France, bonne fête nationale!14 Korrikun, Diten e shembjes se Bastijes, simbol i shtypjes e…
    Pakica shqiptare në jug të Serbisë është nën presion. Autoritetet e vendit po fshijnë shqiptarët që ndodhen jashtë…
  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar për atentatin ndaj kandidatit republikan për president të SHBA-së, Donald Trump.…
Nga Tritan Shehu: Keqardhje per Trump, keqardhje per ShBA, keqardhje per demokracine!Une nuk jam as Trump-ist, as Biden-ist!Jam thellesisht ShBA-ist!Se…
  Ilir Meta ka dënuar sulmin me armë ndaj ish presidentit të SHBA-ve Donald Trump. Meta, me anë të një postimi…
  Dosja e Inceneratori të Tiranës ka qenë prova kryesore që tregon se SPAK është një prokurori politike dhe nuk…
  Deputeti demokrat, Edi Paloka reagoi pas raportimeve se SPAK ka nisur një operacion për çështjen e inceneratorit të Tiranës.…
  Mediat ndërkombëtare vazhdojnë t’i bëjnë jehonë protestës masive të opozitës të enjten në mbrëmje. Rrjeti publik gjerman ARD raporton se prej…
  Prokuroria e Posaçme ka lëshuar disa urdhër-arreste pas hetimeve për inceneratorin e Tiranës. TV Klan raporton se urdhër-arreste janë lëshuar për…
  Për avokatin e liderit të Partisë Demokratike, Sali Berisha, Genci Gjokutaj, SPAK po përdor ‘gjuetinë e shtrigave’, duke hetuar…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...