Babai i Meghan Markle sulmon vajzën: E turpshme, përçmoi familjen mbretërore

Tuesday, 21 Janar 2020 15:57

Babai i Meghan Markle, Thomas e ka konsideruar të turpshëm vendimin e vajzës së tij për të hequr dorë nga statusi mbretëror.

Në një intervistë për Channel 5, ai tha se Meghan përçmoi familjen mbretërore dhe se po hidhte poshtë ëndrrën e çdo vajze vetëm për para. Thomas parashikoi se familja mbretërore mund të shkatërrohej nga pasojat e veprimit të vajzës së tij, pasi Meghan dhe Princi Harry vendosën të vazhdonin jetën e tyre të pavarur. “Kur u martuan, ata morën përsipër një detyrim dhe detyrimi ishte që qëndronin pjesë e familjes mbretërore dhe ta përfaqësonin atë,”- tha ai. “Është një marrëzi për ta. Është një nga institucionet më fisnike, por po e shkatërrojnë, po e zbehin dhe nuk duhet ta bëjnë këtë.”

Ndërsa më pas theksoi se Meghan nuk është vajza që ai rriti. Pas njoftimit bombë të Meghan dhe Harry se do hiqnin dorë nga statuset e tyre, familja mbretërore hyri në krizë. Lajmet erdhën si një tronditje për të gjithë familjen si edhe britanikët.

Përfshirë Mbretëreshën, askush nuk raportohet se ishte më i zhgënjyer se babai i Harry, Princi Charles.

Sipas Express, Princi i Uellsit është shumë i mërzitur me Harryn dhe Meghan, në veçanti me Dukeshën e cila pati me të një marrëdhënie shumë të mirë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...