Performancat e kombëtares shqiptare në Euro 2024 kanë tërhequr edhe vëmendjen e Jose Mourinhos. “Surpriza e Europianit”, i cilëson…
    Nga Carl Anka, NEW YORK TIMES Para se të shkelmonte një top në Grupin B, kroati Luka Modric…
      'Vëllazërinë' shqiptaro-kroate që u shënua në Hamburg, në prag dhe gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri, nuk e kanë pritur aspak…
      Që janë me pushtetin kjo dihet, edhe pse shiten sikur janë të pavarur. Bëhet fjalë për drejtuesit…
  Derbi i Ballkanit ndez “Euro2024”, Kroaci-Shqipëri është një sfidë “jetë e vdekje” për të dy ekipet, kush humbet me…
Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën,…
    Nga Andre Albers, BILD A ishte kjo brohoritja më e fortë e vitit?    Në ndeshjen hapëse të…
    Vetëm pak orë përpara ndeshjes hapëse të Anglisë kundër Serbisë, një sherr i dhunshëm ka ndodhur mes tifozëve…
      Goli rekord i Bajramit, më i shpejti në histori, pas vetëm 23 sekondash, krijoi iluzionin se mrekullitë…
    Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në…
    Zvicra arriti sukses 1-3 në ndeshjen e parë ndaj Hungarisë, në Euro 2024.    Një nga protagonistët kryesorë…
      Tifozë të shumtë kuqezi kanë shkuar në Dortmund për ndeshjen e sotme mes Italisë dhe Shqipërisë për…

Lajmet e fundit

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...