Xhaka shpallet lojtari i ndeshjes nga FIFA dhe feston duke iu kujtuar serbëve… Adem Jasharin

Saturday, 03 December 2022 08:22


Xhaka shpallet lojtari i ndeshjes nga FIFA dhe feston duke iu kujtuar

Zvicra mori një fitore të madhe 3-2 ndaj Serbisë, një ndeshje që do të dhuronte jo pak emocione. Shaqiri shënoi golin e parë në minutën e 20-të, duke u konfirmuar si makth për rivalët. Paraqitje spektakolare edhe për Granit Xhakën, që u zgjodh nga FIFA si lojtari i ndeshjes.

Një lider dhe një kapiten i vërtetët që udhëheq kombëtaren helvete drejt fazës së 1/16-ave.

Xhaka shpallet lojtari i ndeshjes nga FIFA dhe feston duke iu kujtuar

Ndërkohë pas ndeshjes Graniti ka gjetur një mënyrë origjinale për t’i goditur serbët pa u dënuar. Mesfushori shqiptar ka marrë fanellën e shqiptarit tjetër të Zvicrës, Ardon Jashari dhe e ka veshur duke e kthyer nga mbiemri Jashari.

Një gjetje gjeniale kjo e mesfushorit me origjinë shqiptarëve, që iu ka kujtuar serbëve komandantin legjendar Adem Jashari.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...