Tirana është qyteti që ka vuajtur më shumë nga pandemia përgjatë 9 muajve të këtij viti, sidomos në tremujorin…
  ARRSH njoftoi se për vazhdimin e punimeve në Unazën Lindore të Tiranës, duke filluar që sot, 13 nëntor 2021,…
    Greqia do ti ndalojë hyrjen shtetasve të vendeve që nuk janë anëtare të BE edhe nëse kanë bërë…
  Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Qafë Mollë, pranë vendit ku u gjet i vdekur biznesmeni dibran, Rruzhdi…
  Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) e rishikoi me ulje parashikimin për rritjen e ekonomisë së Shqipërisë për…
  Epidemiologu Ilir Alimehmeti thotë se Shqipëria është larg imunitetit të tufës për koronavirusin. I ftuar në emisionin Real Story,…
  Nga Erion Dasho - 04/11/2021 Duke nisur nga muaji gusht 2020 kur sektori privat nisi të ofrojë testin për…
  Italia, Gjermania, Greqia, Franca dhe Kroacia janë pesë shtetet që kanë dhënë më shumë leje qëndrimi për herë të…
  Në vitin 2019, gati 51% e shqiptarëve (50.8%) ishin në rrezik varfërie, ose përjashtimi social, një përqindje që është…
  Me dhjetëra qytetarë krutanë janë mbledhur para bashkisë së Krujës për të protestuar për ujin e pijshëm, i cili…
  Çmimet e karburanteve kanë shënuar një tjetër rritje ditët e fundit, për herë të gjashtë radhazi në vetëm pak…
  Lëkundje të forta sizmike janë ndjerë në vendin tonë rreth orës 08:10 minuta të mëngjesit të së premtes.  …

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...