Të rinjtë shqiptarë të moshës nën 19 vjeç po marrin pjesën më të madhe të lejeve të qëndrimit që…
  Reshjet e dëborës që kanë vijuar gjatë pasdites së djeshme dhe gjatë natës kanë krijuar problemet e para në…
  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e…
  Banorët e Laprakës po zhvillojnë edhe sot protestën e radhës kundër devijimit të projektit të Unazës së Madhe, i…
  Tirana është qyteti që ka vuajtur më shumë nga pandemia përgjatë 9 muajve të këtij viti, sidomos në tremujorin…
  ARRSH njoftoi se për vazhdimin e punimeve në Unazën Lindore të Tiranës, duke filluar që sot, 13 nëntor 2021,…
    Greqia do ti ndalojë hyrjen shtetasve të vendeve që nuk janë anëtare të BE edhe nëse kanë bërë…
  Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Qafë Mollë, pranë vendit ku u gjet i vdekur biznesmeni dibran, Rruzhdi…
  Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) e rishikoi me ulje parashikimin për rritjen e ekonomisë së Shqipërisë për…
  Epidemiologu Ilir Alimehmeti thotë se Shqipëria është larg imunitetit të tufës për koronavirusin. I ftuar në emisionin Real Story,…
  Nga Erion Dasho - 04/11/2021 Duke nisur nga muaji gusht 2020 kur sektori privat nisi të ofrojë testin për…
  Italia, Gjermania, Greqia, Franca dhe Kroacia janë pesë shtetet që kanë dhënë më shumë leje qëndrimi për herë të…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...