×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Duke folur në konferencën e Partisë Socialiste Europiane të Zhvilluar dje në Tiranë, kryeministri Edi Rama i bëri thirrje Brukselit…
Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, ka dhënë intervistën e tij të parë televizive për emisionin ‘Opinion’ në TV Klan,…
Policia kufitare ka ndaluar një 41-vjeçare e cila ishte në kërkim për keqtrajtimin e fëmijës. Në pikën kufitare të Morinës…
Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet e 8 muaj burgim një shpërndarës picash, i cili përndiqte një gjimnaziste.…
Një vit pasi prishi marrëveshjet hidrokarbure me konçensionarët e tre vendburimeve ekzistuese për prodhim dhe nxjerrje nafte, në Cakran-Mollaj, Gorisht-Kocul…
Sipas një raporti të Policisë Greke, për muajin Mars janë dëbuar 1181 qytetarë të huaj nga shteti grek. Ata janë…
Një tren i linjës hekurudhore Durrës-Shkodër ka ‘mbetur në mes të rrugës’ për rreth 3 orë. Arsyeja: nuk kishte karburant!…
Meteorologia Tanja Porja u shpreh se Prilli do të jetë përgjithësisht i ngrohtë, përveç mesit të muajit, ku priten reshje…
Vendosmëria e Ramës për të mbyllur dosjen e Maminasit ka bërë që kompentenca e gjykimit të pasohet nga një Prokurori…
Prej një prillit shqipëtarët kanë nisur të paguajnë një tjetër taksë, atë të pronës. Por duket se kjo nuk do…
Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka propozuar uljen e tarifës së telefonisë fikse. AKEP sygjeron që Albtelecom dhe Telecom…
Lufta kundër krimit të organizuar është një nga prioritetet e përbashkëta të Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Shteteve të…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...