Një tjetër  tërmet goditi Turqinë herët në mëngjesin  e të martës, pasi dy të tjerë shkatërruan vendin dhe fqinjin e saj Sirinë një ditë…
Modern Diplomacy Manjati rus i aluminit, Oleg Deripaska e vlerësonte shumë çdo informacion komprometues për kundërshtarin e tij, me të…
Kongresmeni republikan, Jim Jordan, deklaroi sot se FBI është përdorur si armë politike. Duke folur për NBC, ai deklaroi se…
Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, sulmoi ashpër miliarderin majtist, George Soros pas trazirave që kanë përfshirë Atlantën në SHBA. Javën e…
Nga Joe Schaeffer, LIBERTY NATION Të analizosh rrjetën e madhe të merimangës, ku organizohet operacioni i parave të errëta të…
Miliarderi majtist, George Soros, mungoi këtë herë në samitin e Davos-it në Zvicër. Mungesa e tij ngriti shumë reagime te…
  Parlamenti Evropian ka nisur procedurën zyrtare për heqjen e imunitetit të dy eurodeputetëve të tjerë të dyshuar për shkelje…
Vijon të thellohet skandali i dokumenteve sekrete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku është i përfshirë drejtpërdrejt dhe presidenti…
  Nga Alexander Hall, FOX NEWS Joe Rogan dhe një ish-oficer i CIA-s folën ashpër kundër mega-donatorit George Soros në…
    Avokati i Joe Bidenit tha të enjten se dokumente të tjera të klasifikuara janë gjetur në shtëpinë e…
    Thellohet më tej skandali i dokumenteve të klasifikuara të gjetura në ambientet private të presidentit amerikan, Joe Biden.…
Republikanët, të cilët kontrollojnë Dhomën e Përfaqësuesve në Kongresin amerikan, hapën të mërkurën hetimet e premtuara prej kohësh ndaj Presidentit…

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...