Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka paralajmëruar vendet perëndimore se lufta do të vazhdojë për një kohë…
  Të dielën, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç njoftoi se vendi i tij ka rënë dakord për një marrëveshje të…
  Serbia do të ketë një çmim shumë të favorshëm për gazin rus dhe se një marrëveshje për furnizime me…
  Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenksy ka bërë një udhëtim jashtë kryeqyteti të Kievit, duke vizituar pozicionet e vijës së…
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mbajti një fjalim gjatë orëve të natës duke vënë theksin te fushat kyç të luftës,…
  Komentet e fundit të presidentit francez, Emmanuel Macron, mbi një bashkësi (komunitet) paralele evropiane për vendet që presin të…
  Anëtarët e ekipit të produksionit për “Butterly Vision”, nga regjisori ukrainas Maksym Nakonechni, protestuan kundër luftës së vazhdueshme në…
  Presidenti ukrainas Volodymr Zelensky ka kritikuar ashpër ish-sekretarin amerikan të shtetit, Henry Kissinger, i cili sugjeroi të martën se…
  Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba akuzoi NATO-n se "fjalë për fjalë nuk po bën asgjë" për t'u marrë…
  Administrata Biden po diskuton dërgimin e mundshëm të forcave të operacioneve speciale (SOF) në Ukrainë për të ndihmuar në…
  Nga 2013 deri më 2018, djali i Presidentit Joe Biden, Hunter Biden, dhe kompania e tij kanë fituar rreth…
  Finlanda dhe Suedia kanë dorëzuar aplikimet e tyre në selinë e aleancës në Bruksel. Dy vendet nordike i dhanë…

Lajmet e fundit

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Politikë

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje ne rrjetet sociale ku fton qytetaret e Vores dhe te...

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Politikë

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi dje se agjenti i diskredituar i FBI, Charles McGonigal ka zhvilluar takime edhe në SPAK. “Këtu McGonigal është përdorur nga Edi Rama për qëllime nga më...

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Politikë

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e plotë të pastrueses, e...