Filmi biografik i Christopher Nolan-it, Oppenheimer triumfoi në Oscars duke marrë shtatë çmime, përfshirë filmin më të mirë, aktorin më…
Miliarderi Elon Musk bëri thirrje nga Teksasi që votuesit të rrëzojnë prokurorin e qarkut, Jose Garza, i cili është mbështetur…
Editoriali i New York Post Është inkurajuese që gjyqtarët Sonia Sotomayor, Elena Kagan dhe Ketanji Brown Jackson iu bashkuan pjesës tjetër…
  Donald Trump ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë në SHBA, për të mos hequr emrin e tij…
Gjykata e Lartë e SHBA-ve, vendos në unanimitet lejimin e Donald Trump për të garuar më zgjedhjet e nëntorit. Gjyqtarët…
Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka folur për Chales McGonigal gjatë fushatës së Primareve republikane, garë të cilën e kryeson…
Presidenti amerikan Joe Biden i puthi flokët kryeministres italiane Georgia Meloni, të cilën e priti në Shtëpinë e Bardhë. Mediat…
Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke u afruar më shumë për t’u bërë kandidati i…
Ndërsa Joe Biden dhe Donald Trump po vazhdojnë fitoret në garat brenda partiake, zgjedhjet paraprake që po mbahen sot (të…
  FOX NEWS AFP Action, krahu konservator i grupit të fuqishëm dhe me ndikim ‘Americans for Prosperit’y, i financuar nga…
Presidenti i El Salvadorit Nayib Bukele sulmoi financierin miliarder George Soros në një aktivitetet jashtë Washington DC, duke e akuzuar…
  Provokime të shumta, ofendime dhe thirrje për luftë kundër shqiptarëve janë dëgjuar në një manifestim pro rus në Serbi.…

Lajmet e fundit

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...