Gazetari i njohur amerikan, Bill O’Reilly, ka denoncuar faktin se i biri i George Soros, Aleksandri, po merr përsipër…
Ndërsa luftimet e ashpra vazhduan në qytetin e vogël të minierave të kripës Soledar mbrëmë, presidenti Volodymyr Zelenskyy vlerësoi luftëtarët…
Ambasadori rus Aleksandar Boçan Kharçenko ka deklaruar se vendi i tij pretendon që Beogradi të jetë pjesë e konferencave ndërkombëtare…
Papa Benedikti XVI u përcoll për në banesën e fundit me një ceremoni solemne. Por i munguari i madh i kësaj…
  Nga Cameron Cawthorne dhe Joe Schoffstall, Fox News Alex Soros, djali i donatorit dhe filantropit miliarder George Soros, në…
  Nga Nikolaus Harbusch, BILD Papa Benedikti XVI ishte Papa i 265-të në historinë e kishës. Sot ai do e…
Papa Benedikti i XVI ndërroi jetë në moshën 95-vjeçare, pak orë para ndërrimit të viteve, në rezidencën e tij në…
Nga Alessandra Scotto di Santolo/ Marrëveshja e Turqisë me Shqipërinë për dronët i ka tërbuar autoritetet greke. Ministri i Jashtëm…
  Gazeta prestigjioze britanike, “The Economist”, ka analizuar situatën e tensionuar në veri të vendit, me ç’rast ka ngritur alarmin…
18 DhjetoZëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Marija Zakharova, ka deklaruar se “fajtor” për tensionet e krijuara në veri…
  BILD A e ka eliminuar presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, konkurrentin e tij më të madh politik në zgjedhjet…
  BILD 1.5 milionë euro- në para të thata!   Të sekuestruara gjatë hetimeve për korrupsion në Bruksel, mes të…

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...