"Fotografia familjare" tradicionale e delegatëve të G20 do të anulohet këtë vit, sipas Londrës Playbook të POLITICO. Siç e…
   Departamenti i policisë së Stambollit, ka lëshuar një njoftim zyrtar për identitetin e gruas e cila është arrestuar si…
  Autoritetet turke kanë arrestuar më shumë se 20 të dyshuar, duke përfshirë një person që besohet të ketë vendosur…
Një gjykatës federal në Teksas arriti të enjten në përfundimim se plani i Presidentit Joe Biden për të falur qindra…
Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka sulmuar guvernatorin e Floridës, Ron DeSantis. Trump nënçmoi ish nxënësin e tij politik si…
Pronari i Facebook, Mark Zuckerberg, ka dhënë qindra mijëra dollarë për një grup të mbështetur nga miliarderi majtist, George Soros.…
Katari është kritikuar për qëndrimin e tij ndaj homoseksualëve, për të drejtat e njeriut dhe trajtimin e tij ndaj punëtorëve…
Kancelari gjerman Olaf Scholz vizitoi sot Kinën ku i kërkoi presidentit Xi Jinping që Kina të “ushtrojë ndikimin e saj…
Pronari i ri i Twitter, një rrjet social i paragjykuar për censurën ndaj opinioneve të djathta, ka nisur menjëherë betejën…
Ngadalësimi global i prodhimit tregon se më e keqja nuk ka ardhur ende Recesioni do të ishte i tmerrshëm për…
Rreth 80,000 iranianë dhe mbështetësit e tyre kanë marshuar në Berlin, tha policia gjermane, në solidaritet me protestat e vazhdueshme…
Ministrat e mbrojtjes së NATO-s zhvilluan të enjten në Bruksel një ditë të dytë bisedimesh për të vlerësuar situatën në Ukrainë,…

Lajmet e fundit

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Politikë

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lëzhës, Sandër Marku është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale të 14 majit. Lajmin është konfirmuar për mediat, ndërkohë dhe Alibeaj, në konferencën për...

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Politikë

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Vetëm ditën e sotme kanë lënë garën e zgjedhjeve të 14 majit katër kandidatë të grupit të Enkelejd Alibeajt.  Pas Sandër Markut në Lezhë, Genç Doçit në Kurbin dhe Gjergji Gjatës...

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Politikë

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Pas lajmërimit të Gjergji Gjatës për dorëheqjen e tij si kandidat i PD për kryetar bashkie në Korçë dhe Bujar Vretos, kandidati i PD për kryetar bashkie në Librazhd, listës...