Një aeroplan me 10 të burgosur lufte mbërriti nga Rusia në Riad të mërkurën pas përpjekjeve të suksesshme ndërmjetësuese…
Nga Hauke Herffs, BILD Kjo është një ditë që ndoshta nuk do të ndodhë më kurrë.      Funerali shtetëror…
  Nga Tucker Carlson, Fox News Imagjinoni distopinë. Ju e dëgjoni shpesh këtë fjalë. Çfarë do të thotë? Përfytyrojeni atë…
  Dy ditë pas vdekjes së nënës së tij, Elizabeth II, Charles III shpallet zyrtarisht sot Mbret, ndërsa Mbretëria e…
  Pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, Mbretëria e Bashkuar tashmë ka në fron një Mbret dhe ai është Charles…
  Sot ka marrë fund epoka e një mbretëria, pasi mbretëresha Elizabeth II u nda nga jeta në moshën 96…
  Familja mbretërore ka shpërndarë në Twitter njoftimin në lidhje me ndarjen nga jeta të mbretëreshës Elizabeth II.   “Mbretëresha…
  Bota u trondit sot nga një lajm i hidhur, ndarja nga jeta e mbretëreshës Elisabetë II. Mbretëresha ndërroi jetë…
  Charles u bë menjëherë Mbret pas vdekjes së nënës së tij, Mbretëreshës Elizabeth II. Si trashëgimtar i qartë që…
  Mbretëresha Elizabeth II, monarkja më jetëgjatë në Mbretërinë e Bashkuar, eshte ndare sot nga jeta në moshën 96-vjeçare, pasi…
  Donald Trump e ka quajtur presidentin Joe Biden një armik të shtetit në tubimin e tij të parë që…
  Nga Mark Galeotti, ‘Spectator’ Në udhëtimet e mia, kur ende isha i mirëpritur në Rusi, nuk pata asnjëherë ndjesinë…

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...