Ekipi i sigurisë së OKB-së në Siri, është sulmuar me armë zjarri ndërkohë që mbikëqyrte një prej zonave të dyshuara…
Në Czechowice-Dziedzice, një qytet i vogël në Jug të Polonisë, një adoleshente rrezikon një vit burg pasi ka shtyrë me…
Danimarka do t’i kërkojë Agjencisë Kulturore të Kombeve të Bashkuara, UNESCO, të njohë zyrtarisht konceptin e ‘hygge’, mënyra se si…
Siria është kthyer në “mollë sherri” për mbarë globin. Pas raketave të lëshuara nga SHBA, në hakmarrje të sulmeve në…
Mesa duket epokës Castro në Kubë po i vjen fundi. Prej gjashtë dekadash Kuba drejtohej nga Fideli e pas vdekjes…
Kreu i Shtetet e Bashkuara Donald Trump thotë se kanë filluar bisedime të drejtpërdrejta me Phenianin. Mike Pompeo, drejtori i…
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka vendosur të çojë Turqinë drejt zgjedhjeve të parakohshme presidenciale  dhe parlamentare. Erdogan ka…
Një 39-vjeçare polake, ka qëlluar me kaçavid të dashurin e saj kosovar në Gjermani pas një zënke duke i shkaktuar…
Një vendim i fundit i Komisionit Evropian ka sanksionuar që në ID e qytetarëve të jenë edhe shenjat e gishtërinjve.…
Kryeministri i Shqipërisë, ‘politikani i madh botëror’, vijon të delirojë pa kufij. Sot ia ka lejuar vetes të sulmojë vendet…
Një incident ka ndodhur në Dallas të Nju York-ut ku motori i një avioni me 149 persona në bord ka…
Është ndarë nga jeta në moshën 92-vjeçare Barbara Bush, bashkëshortja e një presidenti amerikan dhe nëna e një tjetri. Njoftimin…

Lajmet e fundit

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

Politikë

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

  Nga Boldnews.al Në fillim të këtij qershori, portal informativ Italian “Open.online” ngriti dyshimet se ish-kryeministri i Italisë, Massimo D’Alema, është pjesë e një grupi investitorësh që kanë përfituar nga shefi i qeverisë së...