×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Pas thirrjes së bërë nga Presidenti Donald Trump, Teksas po vendos trupat e Gardës Kombëtare në kufirin me Meksikën. 250…
Policia gjermane e Rosenheim në 5 prill ka ushtruar një sërë kontrollesh në magjistralen A93, ku ka arritur të kapë…
Ambasadori i Serbisë në UNESCO Darko Tanaskoviç , ka dhënë dorëheqjen. Ai ka thënë se e ka dhënë dorëheqjen për…
Mijëra qytetarë dolën në rrugët e Bruklin-it në SHBA një ditë pasi i riu me ngjyrë Saheed VAssell 34 vjeç,…
Një pjesë e mirë e shqiptarëve të cilët emigrojnë , zgjedhin të martohen me të huaj që të fitojnë të…
“Nuk më paguajtën aq sa duhej” Kjo është arsyeja pse një postier nga Torino, për tre vite rresht, nuk ka…
Thonë se pamja e jashtme të gënjen. Është pikërisht kjo që ndodhi kur të gjithë më në fund panë brendësinë…
Gjatë vitit 2016 në Greqi janë vjedhur 80 milion euro, njoftoi Operatori Grek i Shpërndarjes së Energjisë. HEDNO S.A. në…
Policia greke ka arrestuar një 23-vjeçar shqiptar në Rodos me akuzën e trafikut të drogës. Mediat greke raportojnë se të…
Athina zyrtare ka hedhur poshtë çdo mundësi për antarsimin e Maqedonisë në NATO nqs nuk do të vendoset çështja e…
Administrata e Shteteve të Bashkuara të Amerikës shpalli të premten sanksione të gjera kundër 38 individëve dhe kompanive ruse, në…
Zjarrëfikësit shpëtojnë një shofer që rrjedha e lumit I kishte marrë makinën. Ngjarja ka ndodhur në Kaliforni. Qeni Rusty ecën…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...