SIPRI: Europa armatoset fuqimisht Importet e armëve në Europë janë rritur ndjeshëm, raporton Instituti i Studimeve të Paqes me qendër…
  Ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare gazetari i njohur italian, Maurizio Costanzo. Mbreti i Talk-Show-t vdiq në Romë. Lajmin…
Ligjvënësit republikanë kanë kërkuar që Vuk Jeremiç, bashkëpunëtori i Hunter Biden, djalit të presidentit amerikan, të dëshmojë në lidhje me…
  Vizita e paparalajmëruar e presidentit amerikan në Kiev ka marrë vëmendje maksimale.   The Guardian i kushtuar një analizë, duke…
BILD Fantazi të çmendura me fuqi të mëdha! Diktatori rus, Vladimir Putin (70 vjeç) mesa duket dëshiron të marrë gradualisht…
Pas disa tërmeteve shkatërrimtare në Turqi e Siri, ku mbi 45 mijë persona kanë vdekur dhe qindra të tjerë vijojnë…
Politikani i burgosur i opozitës ruse, Aleksei Navalny, ka thënë se humbja ushtarake e Moskës në Ukrainë është “e pashmangshme”,…
Nga Peter Caddle, BREITBART Katër eurodeputetë nga një numër grupesh politike të majta në Parlamentin Evropian kanë hapur sitin hotline…
BBC njoftoi në orën 8:09 se numri i viktimave arriti në 8700 në Turqi dhe Siri pas tërmetit të së…
Një tjetër  tërmet goditi Turqinë herët në mëngjesin  e të martës, pasi dy të tjerë shkatërruan vendin dhe fqinjin e saj Sirinë një ditë…
Modern Diplomacy Manjati rus i aluminit, Oleg Deripaska e vlerësonte shumë çdo informacion komprometues për kundërshtarin e tij, me të…
Kongresmeni republikan, Jim Jordan, deklaroi sot se FBI është përdorur si armë politike. Duke folur për NBC, ai deklaroi se…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...