Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, sulmoi ashpër miliarderin majtist, George Soros pas trazirave që kanë përfshirë Atlantën në SHBA. Javën e…
Nga Joe Schaeffer, LIBERTY NATION Të analizosh rrjetën e madhe të merimangës, ku organizohet operacioni i parave të errëta të…
Miliarderi majtist, George Soros, mungoi këtë herë në samitin e Davos-it në Zvicër. Mungesa e tij ngriti shumë reagime te…
  Parlamenti Evropian ka nisur procedurën zyrtare për heqjen e imunitetit të dy eurodeputetëve të tjerë të dyshuar për shkelje…
Vijon të thellohet skandali i dokumenteve sekrete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku është i përfshirë drejtpërdrejt dhe presidenti…
  Nga Alexander Hall, FOX NEWS Joe Rogan dhe një ish-oficer i CIA-s folën ashpër kundër mega-donatorit George Soros në…
    Avokati i Joe Bidenit tha të enjten se dokumente të tjera të klasifikuara janë gjetur në shtëpinë e…
    Thellohet më tej skandali i dokumenteve të klasifikuara të gjetura në ambientet private të presidentit amerikan, Joe Biden.…
Republikanët, të cilët kontrollojnë Dhomën e Përfaqësuesve në Kongresin amerikan, hapën të mërkurën hetimet e premtuara prej kohësh ndaj Presidentit…
  Gazetari i njohur amerikan, Bill O’Reilly, ka denoncuar faktin se i biri i George Soros, Aleksandri, po merr përsipër…
Ndërsa luftimet e ashpra vazhduan në qytetin e vogël të minierave të kripës Soledar mbrëmë, presidenti Volodymyr Zelenskyy vlerësoi luftëtarët…
Ambasadori rus Aleksandar Boçan Kharçenko ka deklaruar se vendi i tij pretendon që Beogradi të jetë pjesë e konferencave ndërkombëtare…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...