×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Këtë fundjavë temperaturat do të shkojnë mbi 30 gradë Celcius, por do të ketë edhe shira, kryesisht në zonat veriore…
Në letrën e shkruar prej tyre, familja e muzikantëve e quanin Aviciin “një kërkues, një shpirt artistik i brishtë që…
Ku është parashikimi i motit për ditën e sotme. Pjesa më e madhe e vendit mbetet me kthjellime dhe vranësira…
Nëse keni bërë plane këtë fundjavë, atëherë duhet të tregoni kujdes pasi në fundjavë moti do të dominohet nga vranësira…
Ke kohë që e mendon një ndryshim radikal të pamjes tënde por nuk ke gjetur ende guximin? Ka ardhur koha……
Qyteti resort bregdetar i Scheveningen, në Holandë , po kremton ditëlindjen e 200- të këtë vit. Dhe për të shënjuar…
Secili nga ne, e kontrollon telefonin celular afërsisht 80 herë brenda një dite. Pra, nëse ia del të mos e…
Ka disa gjëra që thjesht nuk doni t’i thoni në punë. Këto fraza mbartin fuqi të veçantë, ata kanë aftësinë…
Kurioziteti është një forcë e madhe – një që mendohet se shkaktoi Rënien, GPS-in, si dhe ndoshta disa fatalitete –…
Në çdo vend pune, ju do të haseni me biseda të vështira, të cilat gjithsesi duhet t’i përballoni me sukses,…
Pranvera ka ardhur dhe bashkë me të edhe trendet e reja të sezonit. Një nga gjërat që na mundon më…
Një vilë me vlerë 16.5 milionë dollarë është blerë nga gruaja e Steve Jobs. Steve Jobs, kishte arritur ta mbante…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...