×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Aktorja e njohur Reese Witherspoon është larguar për pak kohë nga sheshi i xhirimit të serialit Big Little Lies. Ajo…
Çdo verë ka ca çmenduri të vetat sa i përket stilit të të veshurit, pavarësisht se ndjekësit e tyre janë…
Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime në zonat Perëndimore por vranësira kalimtare do ketë në zonat Lindore të…
Ky është horoskopi për ditën e martë, 24 prill 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do…
“Për drekë me mua” ne “E Diela Shqiptare”, është një nga ato programe ku përpos gatimit mësohen edhe shumë të panjohura mbi personazhet…
Qoftë për partnerin tënd, apo për këdo person tjetër që do të takosh në jetën tënde, është e rëndësishme të…
Të dielën përgatituni për një ditë të nxehtë dhe që thyen të gjitha rekordet historike të Prillit. Temperaturat të dielën…
Nëse jeni një vajzë që shkon çdo muaj për të bërë thonjtë me manikyr xhel, duhet ta lexoni me vëmendje…
Një nga trendet e fundit të sezonit janë jumpsuit. Mund t’i kombinoni me taka dhe atlete, është një nga mënyrat…
Pantallonat treçerekëshe të gjera, janë ende shumë në modë edhe për stinën e pranverës dhe verës. Fashionistet më në zë…
Prerjet, copat, ngjyrat, materialet, ja tendencat me te bukura te modës për sezonin e ardhshëm. Pardesyja ngjyre pudër   Ngjyrat…
Nuk është gjithnjë e nevojshme të provoni ngjyra apo modele ekstreme flokësh. Ndonjëherë (ose gjithmonë) janë pikërisht gjërat e thjeshta…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...